PKPiR - przekazać biuru rachunkowemu?

2017-07-28 10:46
Prowadząc działalność gospodarczą, niezależnie od jej wielkości jesteśmy zobowiązani do wyliczania podatków dla fiskusa. 
Prowadzenie firmowej księgowości jest niezwykle problematyczne toteż warto przemyśleć przekazanie firmowych rozliczeń biuru rachunkowemu, którego usługi zapewnią naszej dokumentacji poprawność, co będzie rzutowało na nasze relacje z Urzędem Skarbowym.
 
Mała firma zazwyczaj rozlicza się na podstawie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Samodzielne prowadzenie dokumentacji co prawda jest dozwolone, jednakże jeżeli działalność jest chociażby VATowcem wówczas zaleca się już zatrudnienie księgowego bądź przekazanie podmiotowi zewnętrznemu.
Koszt ich usług zależy przede wszystkim od rodzaju prowadzonej działalności, ilości zatrudnionych pracowników oraz liczby generowanych dokumentów. 
 
Podsumowując, biuro rachunkowe to korzystne rozwiązanie dla każdej formy działalności gospodarczej. Ceny ich usług są elastyczne i uzależnione głównie od wielkości firmy toteż mogą sobie na niego pozwolić niemal wszyscy przedsiębiorcy, jednocześnie zapewniając sobie rzetelną obsługę księgową.