Na co zwrócić uwagę wzbierając biuro rachunkowe?

2016-12-02 12:27

Wybór biura rachunkowego jest decyzją na dłuższy czas, dlatego powinna zostać dobrze przemyślana i podjęta w pełni świadomie. Czym kierować się przy wyborze właściwego biura rachunkowego? Odpowiedzi na to pytanie tutaj! 

 

Czy posiadacie Państwo ubezpieczenie OC? Pierwszą czynnością przy kontakcie z biurem rachunkowym powinno być zapytanie się o posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Zawarcie umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej przez biuro rachunkowe jest obowiązkowe, jednak warto się upewnić, by nie ponieść nieprzyjemnych konsekwencji. 

 

Czy biuro posiada Certyfikat Ministerstwa Finansów? Posiadanie Certyfikatu ministerstwa Finansów przez biura rachunkowe nie jest obowiązkowe, ale jak najbardziej wskazane, by zapewnić odpowiednia jakość obsługi przedsiębiorstw. Świadczy o prestiżu i wysokich kompetencjach biura. Warto więc i na to zwrócić uwagę! W jaki sposób można przekazywać dokumentację do biura rachunkowe? Dobrze jest jeżeli biura rachunkowe dostosowują się do przedsiębiorców, umożliwiając przekazywanie dokumentacji online, za pośrednictwem poczty lub kuriera. 

 

Warto przed wyborem biura rachunkowe zapoznać się również z oferowaną formą przekazywania dokumentacji. 

Zachęcamy do bieżącego mionitorowania nowości na naszym blogu!