Forma przebitkowa – prowadzenie księgowości

2017-06-07 09:50

Prowadzenie księgowości z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Jeśli jednak skorzystasz z usług biura rachunkowego, wszystko stanie się jaśniejsze i prostsze. Profesjonalni księgowi zajmą się tą kwestią.

Jakie techniki prowadzenia księgowości wyróżniamy?

Zajmować się księgowością możemy zarówno w formach ręcznych, jak i komputerowych. We wpisie tym zajmiemy się jedną z technik ręcznych, jaką jest forma przebitkowa.

Księgować możemy w tym wypadku zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Tworzą się kartoteki, które zapewniają nam możliwość posiadania bardzo wielu różnych kont. Wszystko zależy od Twoich preferencji!

Ważną zaletą księgowości przebitkowej są duże możliwości związane z podziałem pracy między wielu pracowników. Rozliczenia prowadzone są często za pomocą kalki. Odbitka służy jako zapis skopiowany, a oryginał zapisywany jest na kartach kontowych.

Prowadzenie księgowości nie sprawi Ci żadnego kłopotu, jeśli powierzysz to zadanie w ręce specjalistów! Skontaktuj się z nami i nawiąż współpracę z jednym z najbardziej docenionych biur rachunkowych w Polsce!