Czym tak naprawdę i w jaki sposób prowadzona jest księgowość internetowa?

2015-10-28 15:46

Księgowością internetową można nazwać szereg narzędzi finansowo – księgowych, za pomocą których przedsiębiorca może sam dokonywać ewidencji księgowej prowadzonej przez niego firmy w odpowiednim programie udostępnionym w internecie. Do tych działań, biznesmen potrzebuje tylko komputer z dostępem do internetu. Księgowość internetowa pozwala samemu wprowadzać koszty, wystawiać faktury czy sporządzać różnorodne deklaracje podatkowe.

 

Korzystanie z tej formy księgowości jest proste, jednakże wymaga rejestracji na odpowiedniej stronie oraz zapoznania się z procedurami obsługi. Producenci w większości przypadków oferując swój program dają do dyspozycji bezpłatny okres próbny (1-3 miesiące), w którym przedsiębiorca może korzystać z możliwości księgowych i dokonywać różnorodnych operacji gospodarczych, natomiast po upływie tego okresu warunkiem dalszego korzystania jest opłacenie abonamentu.

 

Księgowość internetowa mimo wielu zalet nie jest przeznaczona dla wszystkich jednostek prowadzących działalność gospodarczą. Z tej opcji korzystać mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które rozliczają się za pomocą uproszczonych form.