Co zyskuje się prowadząc uproszczoną księgowość?

2017-03-27 11:15

Uproszczona księgowość to jeden ze sposobów prowadzenia księgowości w firmach (pod warunkiem spełnienia wszelkich wymogów). Najczęściej możliwość ta niesie wiele korzyści dla przedsiębiorców.

Dlaczego?

Zalet księgowości uproszczonej jest wiele. Najważniejszą z nich jest, jak sama nazwa mówi - uproszczenie. Mniejsze przedsiębiorstwa, aby sprawniej funkcjonować, nie mogą prowadzić tak bardzo rozbudowanej księgowości, jak jest to wymagane, w przypadku prowadzenia ksiąg rachunkowych. Dlatego powstanie uproszczonych metod było koniecznością. Nie tylko prostsza ewidencja księgowa, ale i mniejsze koszty, to zaleta ryczałtu, karty podatkowej czy KPiR.

Oszczędności widoczne są najbardziej, gdy prowadzeniem księgowości firmy, zajmuje się biuro rachunkowe. Łatwiejszy sposób i mniejsza ilość dokumentów powodują, że opłata za usługi księgowe jest jeszcze niższa. Być może metody uproszczonej księgowości to również mniejsze zobowiązania podatkowe - osiągalne w przypadku, osób korzystających z karty podatkowej. W przypadku karty podatkowej wysokość podatku jest stała, to gdy przedsiębiorstwo osiągnie duże zyski w danym okresie, nie płaci wysokiego podatku.

W ramach przypomnienia - bilans w przedsiębiorstwie.